Skip to main content
search
Ascendum Icon dunkelblau

Volvo EC380E s přímým výložníkem

Přímý výložník přemění 38tunový EC380E na impozantní demoliční nástroj

EXC EC380E Straight Boom

Přímý výložník EC380E s délkou 7 m (22’12“) poskytuje mnohem větší dosah spolu s vynikající stabilitou a zvedacími schopnostmi, takže je zvláště vhodný pro demoliční použití.
Každý boxer chce trochu větší dosah. Pomáhá jim to natáhnout se k protivníkovi a přitom se držet mimo nebezpečí. Ano, nyní nejnovější 38tunové rypadlo od společnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE) nabízí boxerův sen – výkon a dosah. Nový přímý výložník EC380E opouští tradiční přístup výložníku a násady u rypadel s předpětím při kopání a místo toho je vybaven 7m (22’12“) dlouhým přímým výložníkem a účelově vyrobeným ramenem.

37 800 - 43 000 kg

Provozní hmotnost

230 kW

Motor stupně 5 s 1 600 ot/min

7,0 m

Výložník

Vždy na stráži

Mimořádně dlouhý přímý výložník poskytuje značné výhody výšky a dosahu oproti standardnímu stroji, na kterém je založen. Stejně jako chránič obličeje boxera je kabina na rovném výložníku EC380E chráněna proti padajícím úlomkům pomocí ochrany proti padajícím předmětům namontované na rámu. A díky velkým proskleným plochám získává obsluha stroje vynikající výhled na pracoviště. Střešní okno a přední jednodílné sklo jsou vyrobeny z materiálu P5A, který je odolný vůči vysokým nárazům a splňuje normy EN356. Přední i střešní prosklení je standardně dodáváno se stěračem a ostřikovačem. Viditelnosti v noci napomáhají standardní LED světla na výložníku i na plošině a existují další možnosti osvětlení pro kabinu a protizávaží.

Přímý výložník EC380E přichází s několika užitečnými standardními funkcemi, které jsou cenné při demoličních aplikacích. Patří mezi ně přídavné hydraulické vedení okruhů X1 a X3, rychlospojky a potrubí pro vypouštění oleje a vodní potrubí, které je připojeno k systému skrápění proti prachu. Systém pro snížení prašnosti obsahuje výtlačné čerpadlo pro objem 30 litrů za minutu, kterým proudí voda do čtyř trysek na ramenech, které společně vytvářejí jemnou mlhu pohlcující prach. Systém může pracovat buď v automatickém, nebo v manuálním režimu.

V automatickém režimu se voda stříká pouze tehdy, když je hydraulické příslušenství v provozu. Talentovanost vodního systému je ve skutečnosti bez konce, protože také k čištění stroje lze použít vysokotlakou vodní pistoli namontovanou za kabinou.

Práce v pracovním rozsahu s těžkým nářadím není problém, díky osazení těžkým protizávažím, které je hydraulicky odnímatelné pro snadnou přepravu.

Vyrobeno k demolici

Přímý výložník EC380E je robustní a silně vyztužený, aby vydržel práci s vysoce houževnatými materiály nebo náročným terénem, má pevný hlavní rám vyrobený z vysoce odolné ocelové desky s ochranou hlav šroubů. K dispozici je také zesílený podvozek proti těžkému zatížení (neboli eXtreme Duty) skrytá, zesílené kryty spodního rámu stroje a ochrana řetězů pásů po celé délce podvozku. Krytí ozubené otoče a odolné boční dveře s kryty a stínícími roletami poskytují další dodatečnou ochranu.

Stroj je dále chráněn proti poškození úlomky dodatečnou ochranou na válcích lopaty i výložníku. Chráněný je dokonce i motor – chladicí ventilátor je reverzibilní, což znamená, že nečistoty uvízlé v chladiči mohou být snadno vyfouknuty, což pomáhá udržovat chladič čistý a motor běží při optimálních teplotách.

Přímý výložník EC380E se dodává s výběrem vstupů do kabiny – buď pevným vstupem do kabiny a silnějším systémem ochrany proti bočnímu nárazu (SIPS), nebo skládacím vstupem do kabiny s úzkým systémem SIPS, který usnadňuje přepravu. K dispozici je komplexní řada služeb Volvo,

které zahrnují servisní plány a originální díly Volvo jsou také k dispozici ve specializované síti prodejců Volvo, v rozsahu od běžných kontrol opotřebení a analýzy oleje až po smlouvy o kompletním servisu a školení operátorů.
Přímý výložník EC380E je víc než jen přidání delšího výložníku. Jedná se o balíček funkcí a možností, které tvoří zničující demoliční nástroj. A ten nezůstane o samotě dlouho – Volvo CE zanedlouho uvede na trh 30tunový přímý výložník třídy EC300E se všemi stejnými funkcemi a výhodami.

Stiskněte kontakt

Sandra Jansen
Manažer marketingu a komunikace společnosti Volvo

Díky: Volvo Construction Equipment Germany GmbH.
85737 Ismaning
(Zveřejnění zdarma – kopie požadována)