Skip to main content
search

Lepší, rychlejší, jednodušší:

Seznamte se s vylepšenými kolovými nakladači Volvo L30 a L35

Zvýšená funkčnost a výjimečný zážitek z obsluhy – to jsou jen některá vylepšení, jichž se dočkala nová generace kompaktních kolových nakladačů L30 a L35 od společnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE).

Tyto nové stroje s váhou 5,7-6,4 tuny se osvědčily v městské výstavbě, obcích, krajinářských úpravách, zemědělství, zpracování odpadů a dokonce i při recyklaci. Nyní přicházejí na trh s intuitivnější navigací a vylepšeným snadnějším ovládáním.

Díky těmto inovacím mohou zákazníci, kteří požadují kolový nakladač s objemem lžíce 1,0-1,2 m³ (nebo užitečným zatížením vidlí 2,4-2,6 tuny), dosáhnout rychlých pracovních cyklů s menší únavou. Mohou také nadále využívat bezkonkurenční manévrovatelnost, tažnou sílu a výkonnost výložníku/lopaty.

Vylepšené ovládání

Přestože se tyto kompaktní kolové nakladače již nyní mohou pochlubit bezkonkurenčním výhledem z kabiny, díky štíhlejší přístrojové desce získávají ještě větší výhled dopředu a do stran. Obsluha bude rovněž těžit z intuitivnější navigace díky většímu 5″ displeji, který se ovládá pomocí kolečka, a ergonomičtějšímu multifunkčnímu joysticku, který se již používá u modelů L20 Electric a L25 Electric.

Tato velikostní třída je také unikátní sadou nových doplňků navržených tak, aby usnadňovaly obsluhu stroje. To zahrnuje pokročilé zastavení výložníku v určité výšce a automatický vyrovnávač lopaty, které umožňují:

  • automatické zvedání a naklápění, kdy se výložník a dané přídavné zařízení automaticky přesunou do předem naprogramovaných pozic stisknutím aktivačního tlačítka na joysticku
  • omezovač zdvihu a náklonu, který zabrání tomu, aby výložník a dané přídavné zařízení překročily předem nastavenou výšku/hloubku a aby nenarazily do překážky.

Tyto funkce pomáhají zkušeným operátorům zajistit přesný opakovaný pohyb s menší únavou a méně zkušeným operátorům zase pomáhají provádět rychlejší nakládací cykly. Nový omezovač rychlosti zdvihu a náklonu má pomoci při práci s těžkými břemeny/přídavnými zařízeními, protože zajišťuje přesné a citlivé ovládání snížením rychlosti pohybu. Individuální nastavení jsou možná pro oba směry pohybu výložníku, a také pro naklápění a vyklápění.

Díky optimalizované kinematice se z těžších nákladů stanou lehčí. Se zvýšeným objemem lopaty nakladače L30 a L35 generace H se Z-kinematikou unesou až o 200 kg na m³ více ve srovnání s L30G a L35G. Obsluha i nadále ocení pohodlí stroje, které poskytuje špičková kabina, která, mimo jiné, nabízí nastavitelný sloupek řízení, pohodlné sedadlo a pravou loketní opěrku). Jasným zlepšením je také usnadnění přístupu do kabiny, a to hlavně díky přemístění zakládacích klínů, které jsou nyní uloženy dále od schůdků.

Rychlejší pohyb

Jedinečný elektrohydraulický regulační ventil zlepšuje sdílení průtoku mezi hydraulickými částmi. Výložník a hydraulické příslušenství lze ovládat současně bez omezení v pohybu stroje.

Fanoušci předchozí generace kompaktních kolových nakladačů ocení již známé funkce, a to například souběžné řízení a zvedání díky nezávislým hydraulickým čerpadlům.

Stále v čele

Kromě mnoha vylepšení naše nakladače konstantně nabízí vynikající výkon, rychlost a všestrannost. Je to především díky výjimečnému tahu a vylamovacím/zdvihacím silám, které by zákazníci mohli očekávat od strojů větších rozměrů. Vysoká trakce je výsledkem kombinace oscilačního kloubu a 100% uzávěrky diferenciálu na obou nápravách. Vysoká vylamovací síla je zase zajištěna výkonnou kinematikou stroje.

Nejlepší světlá výška ve své třídě při překonávání vysokých překážek je stále zajištěna díky unikátní konstrukci portálových náprav. Rychloupínač nakladače pak umožňuje rychlou výměnu řady hydraulických přídavných zařízení.

Kromě zajištění špičkového výkonu, stroje i nadále poskytují vynikající provozuschopnost. Další dvě výhody nejnovější modelové řady jsou přístup k servisním místům ze země (včetně palivových, olejových, vzduchových a hydraulických filtrů, baterie, chladiče, olejové měrky a měrky hydraulického oleje) a dlouhé intervaly servisních prohlídek. To vše vám ušetří čas na údržbě, který můžete efektivně využít k práci.

Díky možnosti připojit se k těmto novým vylepšeným nakladačům mohou zákazníci nově využít řadu služeb a digitálních řešení, které jim pomohou snížit neplánované prostoje a zvýšit efektivitu. Nakladače L30 a L35 generace H určují standard pro kompaktní kolové nakladače v této velikostní třídě a poskytují vynikající výkon s nízkými celkovými náklady.

Pro další informace:

Hlavní specifikace L30H

Motor Volvo D3.3H
Hrubý výkon motoru 55,4 kW
Objem lopaty 1 m³
Klopný moment (ISO/DIS 14397-1) 4.700 kg
. . . při plném zatočení 40 Úhel
Vylamovací síla 60 kN
Nosnost hydraulického zvedacího ústrojí, max. 64.5kN
Užitečné zatížení vidlice 80 % 2.400 kg
Provozní hmotnost 5.750 kg
Maximální rychlost – Standardní 20 km/h
Maximální rychlost – Vysoká 30 km/h

Hlavní specifikace L35H

Motor Volvo D3.3H
Hrubý výkon motoru 55,4 kW
Objem lopaty 1,2 m³
Klopný moment (ISO/DIS 14397-1) 4 350 kg
. . . při plném zatočení 40 Úhel
Vylamovací síla 62 kN
Nosnost hydraulického zvedacího ústrojí, max. 61 kN
Užitečné zatížení vidlice 80 % 2 600 kg
Provozní hmotnost 6 150 kg
Maximální rychlost – Standardní 20 km/h
Maximální rychlost – Vysoká 30 km/h

PRO DALŠÍ INFORMACE

ANNE BAST
Vedoucí značky, marketingu a komunikace
Volvo Construction Equipment

Díky: Volvo Construction Equipment
( Zveřejnění zdarma – kopie požadována ))